zdjęcia z wesela, fotografie dzieci i rodziny

Zawodowy sprzęt fotografa

2016-01-17 17:20

Wielu osobom wydaje się, że fotografia ślubna to nic męczącego – wystarczy wziąć właściwą kamerę, znaleźć zlecenie i już można zarabiać kilkaset złotych za jedno popołudnie. Nic wprawdzie bardziej mylnego! Jak w każdej specjalizacji fotograficznej przydatne są prawidłowe odruchy powiązane nie tylko z doborem ustawień sprzętu, czy zawodowym ekwipunkiem, ale dodatkowo związane z sztuką znalezienia się w właściwym otoczeniu o właściwym czasie, a skutkiem tego umiejętności fotografowania najważniejszych momentów. W przypadku fotografii ślubnej nie ma miejsca na powtórki podejść!

Ogłoszenia

Coraz częściej na słupach ogłoszeniowych można odszukać przyklejone kartki z treścią „fotograf ślubny Kraków”, „fotografia ślubna Kraków”, „fotografia ślubna Warszawa”, czy co więcej „tani fotografik ślubny”. Wskazane jest sprawdzić dokładnie ogłoszenia, skoro ślub jest bardzo ważnym dniem dla większości osób – czy warto psuć sobie jego atmosferę i późniejsze pamiątki tym, że chcieliśmy zaoszczędzić na usługach kompetentnego fotografika ślubnego sto złotych?

Ile to kosztuje?

Koszt usług kompetentnego fotografika ślubnego to w zależności od naszych oczekiwań i jego poziomu koszt od około kilkuset złotych. Wszyściuśko zależy zarówno od tego, ile czasu fotograf ma spędzić z nami czas – czy ma być obecny jedynie w czasie samej ceremonii ślubnej, czy także w ciągu kompletnego wesela i poprawin.